26.11.2019
Likteņdārza veidošana sākās pirms 15 gadiem tā tapšanā palīdzējuši tūkstošiem cilvēku un simtiem tūkstošu no tuvām un tālām zemēm dārzā ir viesojušies, katrs tajā atstājot daļiņu sevis un paņemot līdzi kādu atmiņu tēlu. Mēs kopā veidojam Likteņdārzu ar katru tajā iestādīto koku, iemūrēto bruģakmeni vai ziedojumu. Tāpat ikviens stāsts par tikšanos ar Likteņdārzu ir vērtīgs, jo tas ir daļa no mūsu tautas kopīgās atmiņas.
Atmiņu, iedvesmas, kopā pavadīta laika stāsti tie visi veido mūsu kopīgo domu par Likteņdārzu. Ikviens stāsts par tikšanos ar Likteņdārzu ir dārgums, kas veido mūsu kopīgo atmiņu, ko Kokneses fonds vēlas saglabāt nākamībai, uzsveŗ Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja Sandra Kalniete.
Kas jūs pamudina apmeklēt Likteņdārzu? Kādi ir jūsu iespaidi par Likteņdārzu? Kā mainās Likteņdārzs? Vai ir kāds īpašs cilvēks, kuŗu godināt Likteņdārzā? Kas aicina atgriezties Likteņdārzā? Dalieties ar mums savos iespaidos!
Konkursā aicināts piedalīties ikviens kā Latvijā, tā ārpus Latvijas dzīvojošie, kuŗi viesojušies Likteņdārzā un izjūt piederību tam, vēlas atklāt savu pieredzes un atmiņu, iespējams arī, dziļi personisku stāstu. Īpaši aicinām ar pieredzes stāstiem dalīties cilvēkus, kuŗi Likteņdārzu apmekējuši Amerikas Latviešu apvienības rīkoto izglītojošo ceļojumu programmu Sveika, Latvija!, Heritage Latvia un Sveika, Dzimtene! ietvaros.
Jūsu stāstus gaidīsim līdz 2020. gada 4. maijam, kad Latvija svinēs 30. gadadienu kopš neatkarības atjaunošanas. Rakstiet eseju (līdz 4000 zīmēm), sūtiet video (līdz divām minūtēm) vai foto ar aprakstu (līdz 2000 zīmēm)!
Savus stāstus par Likteņdārzu sūtiet elektroniski uz adresi konkurss@liktendarzs.lv.
Visi dalībnieki saņems pateicības balvas, trīs labāko stāstu autoriem dāvināsim Latvijas Bankas izdotās Likteņdārza monētas.
Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja:
Mans ceļš uz Likteņdārzu sākās mazā Sibirijas sādžā, kur mani vecāki bija nometināti uz mūžu. Šis uz mūžu beidzās pēc Staļina nāves, kad pēc gaŗiem izsūtījuma gadiem mūsu ģimene saņēma brīvlaišanu. Atgriešanās Tēvzemē, lai arī citā nebrīvībā, mūsu ģimenei bija priecīgākais notikums. To pārspēja vien Latvijas neatkarības atjaunošanas reibinošā laime.
Mans ceļš uz Likteņdārzu turpinājās, nenogurstoši atmaskojot padomju noziegumus ārvalstīs un starptautiskās organizācijās. Visur, kur vien man uzticēja kalpot Latvijai. Visgrūtāk svešiniekiem bija izskaidrot, kas latviešiem deva spēku izturēt Sibirijas ciešanas un trimdas pazemojumus. Nesalūzt un atkal uzcelt sevi, savu ģimeni, tautu un valsti no jauna. Šis nepadošanās spēks ir mūsu tautas mantojums, kas rūdīts gadsimtiem, asaras pārvēršot spītā un netaisnību gudrībā.
Likteņdārzs nav tikai piemiņas dārzs. Likteņdārzā mēs svinam dzīvi un priecājamies par mūsu atgūto valsti. Mēs latvieši esam pierādījuši, ka neesam bāreņu un sevis žēlotāju tauta. Mēs esam sīksti izdzīvotāji čakli, strādīgi un gudri. Tāpēc Likteņdārzs top kā mūsu vecvecāku un vecāku piemiņas un varonības cildinājums.
Atpakaļ
Apskatīt komentārus (0)