EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Imeria nosvin 90. pastāvēšanas gadu
49954

Imeriete Elīna Šmite    09.12.2014

 

19. novembrī bija pagājuši tieši 90 rudeņi kopš tālā 1924. gada, kad 12 latviešu studentes  Latvijas Universitātes paspārnē nodibināja ceturto vecāko latviešu studenšu korporāciju Imeria. 

 

Jubilejas sarīkojumi pulcēja korporācijas locekles gan no Latvijas, gan ārvalstīm, kur ir daudzu imeriešu mītnes zemes. 

 

Jubilejas sarīkojumi sākās jau 15. novembrī, kad imerietes kopā ar citu korporāciju pārstāvjiem pulcējās Rīgas Doma baznīcā, lai dievkalpojumā pateiktos par korporācijas bagāto un nebūt ne vienkāršo vēsturi, kā arī lai pieminētu aizsaulē aizgājušās biedres. Pēc tam imerietes kopā ar viesiem devās gājienā uz Brīvības pieminekli, kur nolika ziedus, un pēc tam pulcējās svētku aktā LU Lielajā aulā. Imerietes bija ieradies sveikt arī goda filistrs mecenāts Vilis Vītols. Ar akadēmisko runu par sieviešu līdztiesību mūsdienu pasaulē uzstājās filistre Katrīna Kaktiņa. 

 

Pēc tam notika svinīgais akts un jubilejas komeršs, kur ar dziesmām un runām imerietes sirsnīgi sveica cita citu nozīmīgajā jubilejā. 

 

16. novembrī Ziemeļblāzmas pilī notika krāšņā jubilejas balle, kur vairāk nekā 240 viesu un baltā tērpušās imerietes atraisītā un saliedētā gaisotnē turpināja skaistās svinības. 

 

18. novembŗa rītā imerietes kopā ar citu akadēmisko organizāciju pārstāvjiem, kā katru gadu, devās gājienā uz Brāļu kapiem, pirmajiem sveicot savu valsti neatkarības proklamēšanas dienā. 

 

Taču patiesībā jubilejas semestri imerietes aizsāka jau agrā rudenī, kad 13. septembrī aptuveni 80 korporācijas locekles pulcējās katra savā vietā jūras piekrastē, lai apjoztu jūru vai noskrietu vai noietu visu 498 km gaŗo Baltijas jūras robežu. Tas bija ne tikai aizsākums jubilejai, bet arī vēlme pievērst uzmanību imeriešu atbalstītam projektam – Likteņdārzam. Līdz pat oficiālajai jubilejai imerietes mudināja gan korporāciju biedrus, gan citus domubiedrus ziedot 10 eiro viena bruģakmens ievietošanai Likteņdārza centrālajā alejā. To var darīt joprojām, palīdzot tapt Likteņdārzam kā dāvanai  Latvijas 100. dzimšanas dienā! 

 

Imeria ir akadēmiska mūža organizācija, kuŗas misija ir apvienot mūža draudzībā un tradicijās dažādu paaudžu bijušās un pašreizējās studentes, veicināt imeriešu personības izaugsmi, sniegt atbalstu viņu mūžizglītībai, sasniegumiem darbā un zinātnē, ar izcilām personībām stiprinot Latvijas valsti. Studenšu korporācija Imeria ir noslēgusi draudzības līgumus ar Igaunijas studenšu korporāciju Amicitia un Somijas studentu nāciju Pohjois Pohjalainen Osakunta. Studentu korporācijas bija aizliegtas padomju laikā, un to garu un tradicijas uzturēja biedri trimdā. Latvijā Imeria atsāka darbību 1990. gada 12. aprīlī. Šobrīd Latvijā ir 150 imerietes, bet visā pasaulē - ap 450. Imeriešu vidū ir izcilas daždažādu jomu profesionāles – ārstes, architektes, juristes, zinātnieces, ekonomistes, un visas viņas vieno Imerias brūni-zili–zelta krāsas jeb – tēvzemes mīlestība, tieksme pēc izglītības un sievietes gods un cieņa. 

 

Imerias aktīvitātēm var sekot līdzi arī Facebook tīklā: www.facebook.com/pages/Imeria


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA