06.09.2011
Pasaules meistarsacīkstēs vieglatlētikā Dienvidkorejas pilsētā Tegu Latvijas sporta draugus iepriecināja Eiropas čempione tāllēkšanā Ineta Radēviča. Pēdējā mēģinājumā viņa ar 6,76 m tālu lēcienu izcīnīja bronzas medaļu. Inetas lēcienu serija bija stabila: 6,61 6,63 6,66 6,61 x 6,76 m. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas tā ir pirmā mūsu vieglatlētu medaļa pasaules meistarsacīkstēs. Tādu pašu godalgu šķēpa mešanā izcīnīja arī Dainis Kūla 1983. gadā, taču viņš startēja PSRS izlases sastāvā.
Valsts prezidents Andris Bērziņš, ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis un izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks apsveica Inetu Radēviču par pasaules meistarsacīkstēs Dienvidkorejā izcīnīto bronzas medaļu. Sportistei nosūtītajā apsveikumā prezidents norāda, ka "kopā ar visiem sporta līdzjutējiem Latvijā no sirds priecājos un esmu lepns par Jūsu sasniegumu, izcīnot Latvijai pirmo godalgu pasaules meistarsacīkstēs vieglatlētikā - bronzas medaļu tāllēkšanā - neatkarīgas valsts vēsturē".
Ar pasaules meistarsacīkstēs sasniegto rezultātu Ineta Radēviča garantēja sev tiesības startēt arī 2012. gada Londonas Olimpiskajās spēlēs. 2010. gadā viņa uzvarēja Eiropas meistarsacīkstēs, bet šosezon pirms starta Tegu nebija lēkusi tālāk par 6,60 metriem.
Par pasaules čempioni ar vienīgo ieskaitīto lēcienu 6,82 m tālumā otro reizi pēc kārtas kļuva amerikāniete Britnija Rīse, par sudraba medaļnieci kļuva Krievijas tāllēcēja Olga Kučerenko, kas Radēviču apsteidza tikai par vienu (!) centimetru.
Otra mūsu valsts pārstāve Lauma Grīva ar 6,27 m tālu lēcienu palika 23. vietā.
Igors Sokolovs veseŗa mešanā kvalifikācijas sacensībās ierindojās 10. vietā 72,95 m.
Ronalds Arājs 100 m priekšskrējienā finišēja piektajā vietā (10,52) un 56 sprinteŗu konkurencē ierindojās 31. vietā.
Kvalificējas Londonas Olimpiskajām spēlēm
Latvijas smaiļotāju divnieks Krists Straume un Aleksejs Rumjancevs izcīnīja sesto vietu pasaules meistarsacīkstēs 200 m distancē. Tas viņiem ļāva kvalificēties nākamā gada Londonas olimpiskajām spēlēm.
Krists Straume un Aleksejs Rumjancevs distancē
A finālā Straume/Rumjancevs finišēja pēc 32,52 sekundēm, par 0,58 sekundēm atpaliekot no frančiem Arno Ibuī un Sebastjana Žuva, kas kļuva par čempioniem.2008. gada Pekinas Olimpiskajās spēlēs Straume startēja kopā ar pieredzējušo Kristapu Zaļupi, izcīnot astoto vietu 1000 m distancē.
A finālā 200 m distancē bija iekļuvuši arī Latvijas kanoe airētāji Gatis Pranks un Antons Knesis, kuŗi izcīnīja septīto vietu, bet šī nav olimpiskā distance.
Trešo vietu olimpiskās 200 m distances B finālā izcīnīja Latvijas smaiļotājs Mārtiņš Upītis. Tas kopvērtējumā viņam deva 12.vietu.
Sieviešu kanoe sacensību 200 m distancē B finālā septītajā vietā finišēja latviete Elīna Ēdole, kas viņai summā deva 16. poziciju.
C finālā Latvijas kanoe airētājs Romāns Astapovs summā palika 21. pozicijā.
Turam īkšķus par basketbolistiem!
No 31. augusta līdz 18. septembrim Lietuvas pilsētās Panevēžā, Šauļos, Alītā, Klaipēdā, Viļņā un Kauņā risināsies 37. Eiropas meistarsacīkstes basketbolā vīriešu valstsvienībām. Par čempionu lauriem spēkiem mērosies 24 Vecā kontinenta vienības. Arī Latvija būs šo pretendentu skaitā.
Līdz šim Latvija, ieskaitot arī pirmskaŗa meistarsacīkstes, Eiropas meistarsacīkstēs piedalījusies desmit reizes. Visaugstākie panākumi gūti tieši starpkaŗu Latvijas laikā, kad 1935. gadā Ženēvā mūsu basketbolisti kļuva par pirmajiem Eiropas čempioniem, 1937. gadā Rīgā izcīnīja sesto vietu, 1939. gadā Kauņā bija otrie.
Viens no Latvijas basketbola izlases labākajiem spēlētājiem Jānis Blūms
Pēc neatkarības atjaunošanas mūsu basketbolisti līdz šim ir piedalījušies septiņos Vecā kontinenta meistarsacīkšu finālturnīros. Augstākā vieta iegūta 2001. gadā, kad mūsu groza bumbas spēlētāji Turcijā izcīnīja astoto vietu. 1993. gadā Latvija bija desmitā, 1997. ierindojās 16. vietā. Savukārt 2003., 2005., 2007. un 2009. gadā nācās samierināties ar 13. vietu.
*
Latvijas U-16 meiteņu basketbola valstsvienība Eiropas meistarsacīkšu B līgas spēlē par trešo vietu ar rezultātu 84:52 uzvarēja Bulgāriju, nopelnot bronzas medaļas. A līgā iekļuva Anglijas un Vācijas izlase.
Orientieriste Skrastiņa izcīna 9. vietu pasaules meistarsacīkstēs
Francijā pasaules meistarsacīkstēs orientēšanās sportā finālsacensības gaŗajā distancē uz starta stājās arī pieci Latvijas pārstāvji. Labāko rezultātu sasniedza Aija Skrastiņa, izcīnot augsto 9. vietu. Skrastiņa ļoti sarežģīto distanci veica ar laiku 1.36:34, zelta medaļas ieguvējai Annikai Billstai no Zviedrijas zaudējot 14 minūtes un 8 sekundes. Laura Vīķe ierindojās 21. vietā.
Aijas Skrastiņas iegūtā devītā vieta ir līdz šim augstākais rezultāts pasaules meistarsacīkstēs gaŗajā distancē, ko ieguvis Latvijas izlases pārstāvis. Aija ieguva devīto vietu arī 2009. gadā vidējā distancē. Alīda Ābola 1989. gada pasaules meistarsacīkstēs gaŗajā distancē izcīnīja bronzas medaļu, startējot PSRS sastāvā.
Sprinta distances finālā Skrastiņa izcīnīja augsto 15. vietu.
Tik labi neveicās Latvijas izlases vīriešiem. Edgars Bertuks 15,8 km distancē ierindojās 31., Kalvis Michailovs 38., Andris Jubelis 39. vietā.
Pasaules universiādē
Latvijas sprinteris Ronalds Arājs izcīnīja ceturto vietu Pasaules universiādes vieglatlētikas sacensībās 100 m distancē. Fināla skrējienā Arājs finišēja pēc 10,29 sekundēm, no trešo vietu izcīnījušā ķīnieša Bintiaņa Su atpaliekot par 0,02 sekundēm. Uzvarēja nigērietis Žaks Hārvijs, trešo vietu ieņēma Rītis Sakalausks no Lietuvas. Abi sportisti distanci veica 10,14 sekundēs, turklāt Sakaulausks sasniedza jaunu Lietuvas rekordu.
Tāllēkšanas finālā startēja māsas Lauma un Māra Grīvas. Lauma ar rezultātu 6,22 m ieņēma desmito, Māra 12. vietu.
Dmitrijs Jurkevičs 1500 m ditancē izcīnīja sesto vietu 3:49,35. Jurkevičam piederošais Latvijas rekords ir 3:37,35. Dmitrijs ir izpildījis pasaules meistarsacīkšu un nākamā gada olimpisko spēļu B normatīvu..
Trīssoļlēkšanā Elvijs Misāns izcīnīja sesto vietu - 16,58. Šis rezultāts ir viņa personiskais rekords.
Regbijs
Eiropas jauniešu (U-20) meistarsacīk\su Ziemeļu grupā Jurbarkā (Lietuva) sspēlē par trešo vietu Latvijas izlase ar 46:0 (22:0) uzvarēja Somijas līdzaudžus.
P. Karlsons
Atpakaļ