EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Kremlis šantažē, Ždanoka piespēlē
103547
Foto: GETTY

FRANKS GORDONS    10.12.2018

 

 

ASV prezidents Donalds Tramps vēlīgi devis Vladimiram Putinam vēl divus mēnešus laika, lai atspēkotu Vašingtonas pārmetumus, ka Krievija ir tā, kas pārkāpusi amerikāņu-padomju 1987. gada līgumu par vidējās distances raķešu aizliegumu. Pretējā gadījumā ASV no šī līguma atteiksies, lai būtu ko stādīt pretim šai bruņojuma jomā. Vašingtonai ir pierādījumi, ka Krievija, pārkāpjot šo līgumu, ražo SSC-8 tipa raķetes. Tās nu būtu jāiznīcina, lai šo līgumu neparkāptu…

 

Un kā nu reaģē "dziļi aizvainotais" Putins? Viņš, var teikt, publiski atslepenojis savu "brīnumieroci" – lāzera staru kompleksu Peresvet, kuŗš esot spējīgs "paralizēt" ienaidnieka dronus, raķetes, lidmašīnas. Ļoti zīmīgi, ka šim "brīnumierocim" (Hitleram arī bija Wunderwaffen) dots nosaukums Peresvet. Runa ir par 14. gadsimta mūku, Peresvetu, kuŗš Kuļikovas kaujā pieveica izcilāko tatāru spēkavīru un tika kanonizēts kā pareizticīgās baznīcas svētais. Tā nu nesenais bezdievis (ateists) Putins, piesaucis svētos aizgādņus, aizvien no jauna šantažē un provocē Rietumus.

 

25. novembrī, ka zināms, no Ukrainai atņemtās Krimas tika apšaudīti ukraiņu flotes bruņukateri, kas grasījās caur Kerčas jūras šaurumu nokļūt Azovas jūrā, kuŗas ziemeļkrastā Ukrainai ir ostas – Berdjanska un Mariupole. Katerus konfiscēja, ievainotos jūrniekus un pārējos apkalpes locekļus nogādāja uz Maskavu, lai nodotu tiesai – par ko? Tikmēr Mariupoles reidā stāv kuģi, tostarp zem ārvalstu karogiem, kuŗiem Krievija liedz doties uz Melno jūru.

 

Nav brīnums, ka šādos apstākļos ASV saskaņā ar Montrē konvenciju paziņojusi Turcijai, ka grasās caur Bosforu sūtīt savu kaŗakuģi uz Melno jūru, lai iedrošinātu NATO dalībvalstis – Rumāniju un Bulgāriju, kā arī Gruziju, kuŗas nupat ievēlētā jaunā prezidente Salomeja Zurabišvili intervijā BBC korespondentam teica: "Nedomāju, ka mēs šodien varam sākt sadarboties ar Krieviju. Mēs esam Rietumi, mēs esam Eiropa."

 

Un tagad – par Ždanoku – un ne tikai.

 

6. decembrī Rīgas krievu avīzes Segodņa portālā Vesti paradījās trekns virsraksts: "Kas neatstās Latviju ar mieru, tiks izsviests aiz ribām." Un zem tā – foto: Ināra Mūrniece un Raivis Dzintars.

 

Un tālāk seko plašs raksts, kas pārņemts no portāla gazeta.ru. Izrādās, ka šo teikumu par izsviešanu aiz ribām esot teicis kāds ukraiņu sabiedrisks darbinieks un runa bija par Ukrainu, nevis Latviju. Tā nu kārtējo reizi Rīgas krievu avīze neķītri manipulē aizgūtus tekstus, lai tik līdz baltkvēlei kurinātu pretlatvisku noskaņojumu.

 

Par ko tad ziņoja portāls gazeta.ru? Izrādās, ka Briselē, Eiropas parlamenta ēkā, notika kārtējais "Krievu forums", ko bija organizējusi nevaldāmā "Eiropas krievu alianses" priekšsēde Tatjana Ždanoka. Viņa, ievadot forumu, simtprocentīgi piebalsoja Kremļa priekšstatiem par "krievu pasaules" misiju un mērķiem, un galvenais runātājs bija Maskavas "ASV un Kanadas institūta" eksperts, rezerves ģenerālmajors Pavels Zolotarevs.

 

Nekaunība un naids – sākot ar Kremli un beidzot ar Rīgas krievu avīzi.

 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA