EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS

“Dzīve kļūst tik interesanta, ka žēl aiziet pensijā”


MĀRA LIBEKA 02.07.2024

Dakterei Dainai Dreimanei ir darba pieredze gan Latvijā, gan Amerikā, kur viņa dzīvo jau vairāk nekā divdesmit gadus un patlaban strādā par endokrinoloģi bērnu slimnīcā Kalifornijā. Viņa ir arī asociēta klīniskā profesore Kalifornijas Universitātes Ērvainas Medicīnas skolā, kā arī viesprofesore Rīgas Stradiņa universitātē. Daina Dreimane kopš šī gada janvāra ir arī Latviešu ārstu un zobārstu apvienības vicepriekšsēde. Lasīt vairāk ...Cik viesmīlīga ir Latvija pret savējiem?


Māra Libeka 11.06.2024

Annemarija Linaresa, ārste un juriste ar doktora grādu, 2022. gada nogalē no Amerikas pārcēlās uz Latviju apņēmības pilna, lai palīdzētu valstī ieviest hospisa mājas aprūpi pēc vienotām prasībām. Lasīt vairāk ...SEKOJAM NORISĒM LATVIJĀ IK STUNDAS


Latvijas vēstniece Guna Japiņa intervijā Martai Dziļumai 30.05.2024

"Atzīšos, man ļoti nepatīk, ka Latvijas pilsoņi kritizē Latvijas valsti, sacīdami, ka man patīk šī zeme, bet nepatīk šī valsts. Konstruktīva kritika nāk par labu, bet mums “viss slikti” jau kļuvis par hobiju. Tā mēs neuzlabojam valsti, bet izdarām sev lāča pakalpojumu. Tagad ir populistu laiks ar līdz šim nebijušu ziņu ātrumu un viedokļu daudzveidību. Domāju, ka varas kritizēšanas līmenis neizriet no sabiedrības dzīves līmeņa, tam ir citi iemesli. " Lasīt vairāk ...“Latvieši visā pasaulē patiešām ir ļoti dāsni”


Ziedot.lv komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne intervijā Ligitai Kovtunai 10.05.2024

Latvijas sabiedrība un uzņēmumi nerimstoši atbalsta Ukrainas cīņu ar okupantu. Līdz šim Ukrainas atbalstam sniegta palīdzība 24,8 miljonu eiro apmērā. Teju katru nedēļu uz Ukrainu dodas palīdzības sūtījumi – visbiežāk atbalsts Ukrainas aizstāvjiem – droni, nakts redzamības iekārtas, silta maltīte, pretdronu iekārtas, ģeneratori, datori, automašīnas. Lasīt vairāk ...“Remigrācija ir tikai viens no risinājumiem”


Biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” dibinātājs Miks Muižarājs intervijā Ligitai Kovtunai 25.04.2024

Miks Muižarājs: "Depopulācija jeb tautas aizplūšana ir milzīga, varbūt pat pati lielākā mūsu valsts problēma aizvadīto 20 gadu laikā. Latvijā daudzas sistēmas ir pakļautas sagrūšanas riskam, un ar likumiem vien to nevar mainīt. Strauji jāmeklē risinājumi gadus desmit uz priekšu. Jau sen bija jābūt ieliktiem aizmetņiem. Latvijā šobrīd ir 64 procenti latviešu jeb pamatnācijas no visa iedzīvotāju kopskaita, un tas ir viens no zemākajiem rādītājiem Eiropas Savienībā. Remigrācija ir tikai viens no risinājumiem. " Lasīt vairāk ...“Es taču varu sapņot, vai ne?!”


Okupācijas mūzeja direktore Solvita Vība intervijā Ligitai Kovtunai 10.04.2024

Esmu pavisam pārliecināta, ka šī ir Latvijas sirdsvieta. Redzu, kā sasaucas abi arhitekta Gunara Birkerta lolojumi – Gaismas pils un Nākotnes nams. Blakus mūzejam ir Memoriāls padomju represiju upuriem, pie kuŗa noliek ziedus piemiņas dienās un valsts protokola vizīšu viesi. Mēs bieži sakām – mēs neesam valsts mūzejs, bet mūzejs valstij! Mūsu ekspozīcija – un arī mūsu stāja – ir pierādījusi, ka esam cienīgi tādi būt. Lasīt vairāk ...“Ir jānovērtē laiks, kurā esam dzīvojuši”


Architekts, grāmatas “Kultūrtelpa. 21. gadsimta kultūras būves Latvijā” autors Jānis Dripe intervijā Sallijai Benfeldei 29.03.2024

Jānis Dripe: "Mēs šodien komplimentāri runājam par kultūru, jo Latvijai ir paveicies, ka šajā jomā mēs esam starp vislabākajiem pasaulē. Tā ir vienīgā, īstā un patiesā Latvijas eksporta vērtība. Mēs joprojām spējam pārsteigt pasauli ar savu kultūru. Dziesmusvētki ir ierakstīti UNESCO pasaules nemateriālajā kultūras mantojumā – mūsu viesi atbrauc un piedzīvo šo kultūras brīnumu kopā ar mums. Pasaules koŗu olimpiāde bija tam apliecinājums. Un daudzie viessolisti pasaules opernamos – Garanča, Siliņš, Opalais, Rebeka, Antoņenko, Kovaļevska. Ja Metropolītēna operas direktoram pirms dažiem gadiem teica, ka viesosies jauns solists, viņš vaicāja, vai atkal no Latvijas. Lepnums par Latvijas kultūrtelpu ir īsts un piepildīts." Lasīt vairāk ...Vēlēšanas kā valsts drošības jautājums


Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Saulīte intervijā Ligitai Kovtunai 22.03.2024

"Mēs visi Latvijas pavalstnieki, esam daļa no Eiropas. Īpaši pašreizējā ģeopolītiskajā situācijā to apzināties ir īpaši svarīgi. Mīļie tautieši, no sirds aicinu visus doties balsot! Šobrīd ir pilnīgi aplam domāt, kādas gan, dzīvojot pāri okeāniem, ir tiesības lemt par Latvijas likteni Eiropā. Nē, tāpat kā Latvijas pilsonība ir gods un pienākums, tāpat arī balsošana Eiroparlamenta vēlēšanās." Lasīt vairāk ..."Esmu skumjā optimiste"


Sallija Benfelde 07.03.2024

Intervija ar Valmieras teātŗa režisori Inesi Mičuli. "Ukrainas kaŗš jau bija sācies 2014. gadā, tādēļ par kaŗu bija jādomā, jau iestudējot „Sēras piestāv Elektrai”, par izvēli, ļaunumu, atriebību. Protams, iestudējot Raini, nevarējām iedomāties to, kas pašlaik notiek Izraēlā. Bet tagad jau uz izrādi, uz kādiem tās elementiem jau skatāmies citādāk. Un izrādes tēma tagad iegūst baisus vaibstus, jo tas ir tepat, netālu – ja ne fiziski, tad domu telpā tas ienāk katru dienu." Lasīt vairāk ...PBLA vadība un valdes delegācija darba vizītē Rīgā


Par rezultātiem ekspresintervijā Ligitai Kovtunai stāsta Pēteris Blumbergs un Mārīte Kļaviņa 29.02.2024

Pēteris Blumbergs: "Esmu pārliecināts, ka ārzemju latvieši tiešām var atbalstīt valstiskās partijas, kas izvirzījušas savus kandidātus darbam Eiropas institūcijās. Īpaši šajā sarežģītajā laikā. Ceru, ka cilvēki šoreiz būs vairāk motivēti – katrā ziņā aicinu piedalīties." Lasīt vairāk ...“Un mūžīgs darbalauks būs tavā varā”


Ar Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdi Gunti Gailīti sarunājas Gundega Saulīte 22.02.2024

Guntis Gailītis nule nosvinējis 75 gadu jubileju. Dažas dienas pirms svarīgā datuma satikāmies, lai pārrunātu viņa mūža mezglu punktus, kas manā ieskatā saistās ar jubilāra veikumu mūsu Nacionālās operas režisora amatā, ar Pieminekļu aģentūras vadītaja postenī pavadītajiem gadiem un tagadējo pienākumu Rīgas Latviešu biedrības priekšsēža darbā. Lasīt vairāk ...“Latvija ir drošībā”


Ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš intervijā Ligitai Kovtunai 06.02.2024

"Uzskatu, ka darbs polītikā ir sava veida kalpošana, tāpēc man ir svarīgi, kā to labāk varu izdarīt. Gandrīz piecus gadus biju Latvijas valdības vadītājs, nepavisam ne vienkāršas valdības – piecu partiju koalīcijas valdības. Tā ir ļoti noderīga pieredze. Domāju, ka Eiropas parlamentā tuvākajos gados saskaldītība tikai pieaugs, ienāks arvien vairāk mazāku un ekstrēmu polītisko grupu, un lielākais izaicinājums būs tas, kā Eiropa turēsies kopā." Lasīt vairāk ...Toronto gaida latviešus no visas pasaules


PBLA Kultūras fonda un Padomes priekšdēdis, mūziķis Juris Ķeniņš intervijā Ligitai Kovtunai 31.01.2024

Dziesmu un Deju svētki ārzemēs sen vairs nav tikai kultūras sarīkojums, un priecājamies, ka visa latviešu sabiedrība uzskata tos par vareniem tikšanās svētkiem. Lasīt vairāk ...“Kad atgriezos ierindā, visi puiši bija krituši”


MĀRA LIBEKA 30.01.2024

Okupantiem ir artilērijas pārsvars. Bet tagad mums ir daudz kvalitatīvākas tālās darbības artilērijas iekārtas, kuŗas ilgi lūdzām sabiedrotajiem. Diemžēl to ir maz un tās izmanto ļoti mērķtiecīgi tikai svarīgākajās kauju vietās. Kaujas desantnieku vienībā nebija prettanku ieroču deficīts. Bet bija robežsargi, kuŗi atradās aplenkumā, viņiem bija pietiekami lielas problēmas pat ar parastajiem šaujamieročiem. Ukrainas armijai ļoti nepieciešami tālās darbības ieroči. Lasīt vairāk ...“Polītiķa darbs nav tīrīt sniegu!”


Kultūras ministre Agnese Logina intervijā Ligitai Kovtunai 17.01.2024

Polītiķa darbs nav tīrīt sniegu, bet gādāt par to, lai sniegs būtu notīrīts. Protams, ir grūti nošķirt svarīgāko no mazāk svarīgā, kādreiz gribas panākt straujāku rezultātu, bet tas ir un paliek īstermiņa sasniegums. Polītiķiem ir jāredz kopaina, un es trenējos nošķirt vienu no otra. Lasīt vairāk ...


Arhīvs
2024 (16)   
2023 (33)   
2022 (27)   
2021 (28)   
2020 (43)   
2019 (35)   
2018 (31)   
2017 (40)   
2016 (33)   
2015 (29)   
2014 (33)   
2013 (9)   
2012 (14)   
2011 (12)