EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Simtgades Lielajai Talkai aicina pievienoties latviešus ārvalstīs
84711
Lielā talka Reikjavīkā 2017. gadā // Foto: Ance Laukšteina

   13.03.2018

 

 

Ar Eiropas Latviešu apvienības (ELA) gādību pagājušajā pavasarī Lielajā talkā pirmo reizi iesaistījās diasporas kopienas visā Eiropā. ELA šogad aicina latviešus un Latvijas draugus talkot vēl plašāk pasaulē, lai Simtgades gadā uzsvērtu Latvijas cilvēku saliedētību, zaļo garu un darba sparu. Pieteikšanās Lielajai talkai ārvalstīs norit līdz 20. martam, rakstot uz ela@latviesi.com

 

Kā uzsver ELA vicepriekšsēde Elīna Pinto, “šogad vēl vairāk nekā citus gadus ir svarīgi apzināties, ka tā banka, kuŗā ir patiesi vērts ieguldīt ikvienam no mums un ko sargāt pašu rokām, ir mūsu vide un daba. Tāpēc mēs aicinām visus Latvijas cilvēkus ārvalstīs talkojot – un arī ikdienā – kopīgi veidot zaļu, darbīgu un par vidi atbildīgu Latviju un Eiropu”. 

 

ELA aicina sakopšanai izvēlēties Latvijai vai latviešiem nozīmīgas vietas ārvalstīs, kas īpaši saistītas ar Latvijas valstiskuma un tautas vēsturi (vēsturisku notikumu vietas, kapavietas), trimdas sabiedrisko vai kultūras aktivitāšu piemiņu (latviešu nami, draudzes nami, kultūras svētku vietas), izcilu tautiešu dzīvi vai darbību, kā arī pašreizējo diasporas sabiedrisko vai kultūras dzīvi (Valsts svētku, Līgosvētku vai citu svētku vietas un to apkaime, latviešu organizācijas atbalstošu pašvaldību norādītas vietas u.c.). Talkošana diasporas kopienās tiks apvienota ar kultūras un aktīva dzīvesveida iniciatīvām, muzikāliem starpbrīžiem un viktorīnām par Latviju un tās dabu un vidi. Talkotāji veidos radio un video sižetus par savu darbošanos, ar ko pagājušajā gadā ikviens varēja iepazīties Latvijas Radio 2 ēterā un internetvietnē. 

 

Lielajā talkā Eiropā 2017. gadā tika aprūpēti vēsturiski un sabiedriski nozīmīgie latviešu centri Minsterē un Bērzainē (Vācijā) un Straumēni (Lielbritanijā), kā arī latviešu atdusas vietas Lielbritanijā un LELBāL draudzes nams Īrijā. Beļģijas latvieši palīdzēja sakopt bijušo kaŗa gūstekņu nometni Zēdelgemā, kuŗā pēc Otrā pasaules kaŗa bija internēti aptuveni 

 

12 000 latviešu kaŗavīru. Parīzē un Vīnē talkotāji apzaļumoja Latvijas vēstniecību dārzus, Gērnsijā – sakopa jūras krastu, bet Islandē – pieminekli “Atbalsts” Reikjavīkas centrā, kas ir Latvijas dāvana Islandei par Latvijas neatkarības atzīšanu. 

 

Diasporas aktīva līdzdarbība vides un dabas aizsardzībā sasaucas ar pagājušajā vasarā notikušā pirmā Eiropas Latviešu kongresa pausto apņēmību no ārvalstīs mītošo latviešu puses izzināt un saglabāt Latvijas dabas vērtības un tās populārizēt ārvalstīs, kā arī veidot par dabas un vides vērtību saglabāšanu līdzatbildīgu sabiedrību, diasporā smeļoties labās prakses piemērus un veidojot pieprasījumu pēc atbilstošas polītikas Latvijā. 

 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (1)



atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA